سخنی فی الباب مذاکرات ظریف و 5+1

 

 

روزگاری پیشین شیری خواجه ، روبهی هوس ران و خرگوشی فربه در جنگلی چنان روزگار بگذراندندی که از قضای روزگار روبه عشق خود را در دل شیر بپروراندی و یکی دردانه پادشاه جنگل بگشتی.از آن باب هرچه بخواست او بود ، فعل عالم بود و در باب درنگی مقدر شدنش اجبار بر او. چرا که او یکی دور دانه پادشاه عالم بود و خاطری از او آزردیدن حرام.نقل است هر شامگاه روبه به نز خرگوش برفتی و از بپرسیدی ؟! "کلاهت کو؟!" و از آن باب که کلاه مناساتی با خرگوش نداشت وی در جواب آن عاجز بماندی و روبه از این رو خفتش بگرفتی و فعل تجاوز بر او صرف بکردندی تا مگر بر دست مجازات ادب شود و در جواب سوال بزرگان گره از زبان بگشاید.
پس از چندی خرگوش به عجز گرفتار بیامد و نزد شیر برفت . داستان از اولی تا انتها بر او بازگو بنمود و چاره ای از او طلبید که این چه رسم عدالت است؟! شیر  مجالی فرصتی خواست تا با روبه صحبت کند و بر این داستان خاتمه دهد.
شیر روبه را به نزد خود فراخواند و بر او گوشزد کرد که ای ابله!اگر تو را نظری بر آن خرگوش فربه است لیکن نباید خاطر ایشان آزرده کنی چرا که پس از چندی طاقتش به اتمام برسد و بانگ قیام بر سر تو سردهند.آنجاست که دیگر نه من یاری تو را دارم و نه تو تحمل چوب مجازات.رو زین پس بجای کلاه تو را امر "سیگار کنت" باید مراد باشد که اگر سیگار کنت پایه بلند آورد تو بهانه سیگار پایه کوتاه بگیر و خفتش گیر و اگر سیگار کنت پایه کوته نزد تو آورد تو بهانه سیگار کنت پایه بلند گیر و ...!
فردایش برسید و روبه به نزد خرگوش رفت. بر اون فرمان آوردن سیگار کنت نزد خود بکرد.از این رو خرگوش از روبه سوالی بپرسید که سیگار کنت پایه بلند خدمت سرکار آورم یا پایه کوته؟!
روبه که بس در جواب سوال مانده بود گفت : " من نمیدانم و سیگار کنت پایه کوته و بلند سرم نمیشود زود مرا بگو کلاهت کو و فوقع ما وقع !"

 


حال این شده داستان و روزگار این روزهای دولت ما. پنج ابرقدرت + یک شیر خواجه ما را هر روز بنام مذاکره بنا بر اهداف خویش و به بهانه تهدید جهانی بر سر میز مینشانند و هرجور بخواهند از ما میکشند و می برند و در پایان که دولت بانگ نارضایتی بلند میکند و بند نیت همکاری اش منتهی به بریدن است دستی به دست دولت میدهند و با تصویب پروتکلی در گوشمان میگویند : " من نمیدانم و سیگار کنت پایه کوته و بلند سرم نمیشود زود مرا بگو کلاهت کو و فوقع ما وقع !"


افشین گلکار                                                                       1392/9/3

/ 5 نظر / 27 بازدید
سده ای

سلام...چ عجب پیدات شده.؟؟؟؟ رسیدن بخیر..... جالب بود...ممنون

ben

دنبال موزیک خوب میگردی ؟ از موزیک های ضعیف خسته شدی ؟ پس هر چه سریــعتر به آدرس سایت برو و در سایت عضو شو امتحانش مجانیه مزایای وی آی پی مـــوزیکـــ استفاده از VPN رایگان کریو با سرعت فوق العاده بالا برای اعضای سایت •دانلود با سریعترین سرعت ممکن توسط سرور های پر قدرت وی آی پی موزیک •دانلود بهترین و جدیدترین موسیقی های منتشر شده •پوشش تمام سلیقه ها و سبک های موسیقی (Pop,Rock,Rap,Metal,classic,sonati,…) •آپدیت لحظه ای سایت . حتما سایت را به دوستان خود نیز معرفی نمایید تا دیگران هم از امکانات بی نظیر سایت بهره ببرند برای استفاده از کریو رایگان باید در سایت عضو شده سپس بر روی عکس زرد رنگ (VPN Free) در صفحه ی اصلی کلیک نمایید و از کریو رایگان لذت ببرید با وی آی پی موزیک دیگر نیازی به خرید وی پی ان های گران قیمت نیست

مجیدجعفرزاده کسیانی

بیا که سخت دلتنگم عزیز! لطفن نظر خویش را هم مرقوم بفرما که بسیار برایم ارزشمند است سپاس

علی

سلامم وب قشنگیداری منولینک کن اگگه لینک کردی بگوتالینکت کنم موفق باشی[لبخند]